Dzień Bezpiecznego Internetu

W bieżącym roku nasza szkoła ponownie włączyła się w ogólnopolskie obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Dzień ten stał się  częścią szkolnej kampanii profilaktycznej MIESIĄC BEZPIECZNEGO INTERNETU W SP12:

•    W klasach I-III przeprowadzono zajęcia w oparciu o materiały edukacyjne programu „PLIK I FOLDER ODKRYWCY INTERNETU”. Zajęcia zakończono konkursem recytatorskim wiersza na temat bezpieczeństwa w Internecie, w którym wzięli udział chętni uczniowie klas I-III. Wszystkie recytacje wzbudziły podziw komisji, a recytatorów nagrodzono.
•    Klasy IV-VI zostały zaangażowane do realizacji sondy między-klasowej nt.: możliwości jakie daje Internet”. Forma pisemnej “burzy mózgów” –stanowiła konkurs, w efekcie którego wybrano najbardziej kreatywnie wykorzystującą Internet klasę- którą okazała się KLASA V.
W nagrodę klasa otrzymała „glejt” uprawniający jej uczniów do „JEDNEGO DNIA BEZ PYTANIA”- sami uczniowie dokonają wyboru daty.
•    W tej grupie wiekowej ogłoszono także konkurs indywidualny dla uczniów na temat: jakie prawo obowiązuje w Internecie?

Listę najbardziej aktywnych  w kampanii uczniów prezentujemy na gazetce informacyjnej, stanowiącej podsumowanie działań profilaktycznych.
W czasie konsultacji z rodzicami  zaplanowano projekcję  filmów reklamowych dotyczących programu „Zostań przyjacielem swojego dziecka”.  Z przyczyn obiektywnych reklamowaliśmy ja formą tradycyjną- w postaci ulotek reklamowych i reklamy słownej. Dla zainteresowanych rodziców przygotowaliśmy także pomysły, jak ustalić domowe zasady korzystania z Internetu oraz pakiety z przydatnymi adresami i linkami o bezpieczeństwie w Sieci.