POMAGAMY!!!!

Drodzy uczniowie, rodzice, mieszkańcy Rept Śl.!
W marcu uczniowie naszej szkoły oraz mieszkańcy Rept uczestniczyli w rekolekcjach w naszym kościele.  Rekolekcje głosił ks. Piotr Smolka z Rzymsko-Katolickiej Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła  w Przemyślanach na Ukrainie.  Ksiądz głosił Słowo Boże, opowiadał o św. Janie Bosko oraz swojej parafii  i ludziach, wśród których żyje już kilkanaście lat.
Postanowiliśmy pomóc parafianom z Przemyślan, którzy na co dzień borykają się z problemami i cierpią niedostatek.
Ogłaszamy zbiórkę na terenie szkoły, przedszkola, parafii.

Można przekazać : obuwie, odzież, środki czystości, słodycze, artykuły spożywcze          ( np. ryż, kasza, konserwy itp.) przybory szkolne, drobne zabawki. Najbardziej potrzebne są buty. Rozmiar przekazanych rzeczy nie ma znaczenia. Mile widziane będą drobne datki na zakup używanych, płaskich monitorów do komputerów ( lub niepotrzebne używane monitory).
 Wszystkie artykuły muszą być czyste i w dobrym stanie, oczywiście mogą być nowe.      Powinny być zapakowane, najlepiej w pudła (oddzielnie artykuły spożywcze) i dostarczone do  szkoły lub przedszkola.
 Pamiętajmy, o tym aby był to dar serca, prezent, upominek. Sympatię do drugiego człowieka możemy wyrazić  w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem z tego co nam niepotrzebne, ale ,,strzałem’’ prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Marzenia ludzi, którym chcemy pomóc są skromne: buty, odzież, żywność.  Zbiórka darów potrwa od 25 kwietnia do 13 maja 2016r.
                                                           Zachęcamy do współpracy!

Wszelkie pytania prosimy kierować do:
-koordynator w szkole – p. Aniela Buchta
-koordynator w przedszkolu – wicedyr. Katarzyna Szwajnoch
-proboszcz ks. Piotr Sikora.

POMAGAMY parafianom z Rzymskokatolickiej Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła z Ukrainy.