Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Tegoroczne szkolno- przedszkolne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka trwały kilka dni.

Klasy I- II wzięły aktywny udział w zajęciach “Ja mam prawa, Ty masz prawa, każdy z nas je ma”. Poznawaliśmy najważniejsze zapisy Konwencji Praw Dziecka i ich znaczenie w naszym codziennym życiu.

Klasy III- VIII zaproszono do aktywności z prawami dzieci w tytule, które realizowano w czasie przerw międzylekcyjnych. W tym czasie można było:
– wypełnić kolorowanki o tematyce związanej z prawami dzieci;
– zagrać w memory- oczywiście utrwalające wiedzę o prawach dziecka;
– wziąć udział w szkolnym QUIZIE, który przybrał formę zawodów o tytuł KLASY NAJBARDZIEJ ŚWIADOMEJ DZIECIĘCYCH PRAW. Po podliczeniu wyników szkolnego quizu ogłaszamy, że tytuł ten otrzymują uczniowie klasy ósmej- GRATULUJEMY.

Nasze „Skrzaty” i „Słoneczka” odwiedziły tajemniczą ulicę „Poziomkową”, której mieszkańcy przekonują się, jak ważny jest szacunek dla praw innych ludzi. W drugiej części zajęć rozmawialiśmy o tym, że szacunku do praw dzieci (jak wszystkiego, co ważne) zaczynamy uczyć się już w przedszkolu- szanując swojego kolegę i koleżankę. A że w przedszkolu nauka i zabawa to jedno- świetnie się przy tym bawiliśmy.