BĄDŹMY SZLACHETNI!

DRODZY DARCZYŃCY!
W IMIENIU RODZINY I DRUŻYNY SZLACHETNEJ PACZKI DZIĘKUJĘ UCZNIOM, RODZICOM  I PRACOWNIKOM ZSP nr 3.

W sobotę 20 SZLACHETNYCH PACZEK przygotowanych przez społeczność naszej szkoły i przedszkola dostarczyliśmy do magazynu, który mieścił się w Gimnazjum nr 4. Wolontariusz przekazał RODZINIE 20 paczek wśród, których zalazła się także potrzebna lodówka i pralka automatyczna. Radość obdarowanych była wielka…….cdn.

RELACJA WOLONTARIUSZA Z WRĘCZENIA SZLACHETNEJ PACZKI RODZINIE!

Drogi Darczyńco,
Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!
Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.
Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem SLA-2016-540129), chciał przekazać kilka słów od siebie.
Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Kiedy zaczęto wnosić paczki, rodzina była zaskoczona. Myśleli, że to jakiś magazyn. Pytali czy to nie jest pomyłka? Poprosiłam o pomoc przy wnoszeniu paczek. Pan Henryk zaraz zabezpieczył wejściowe drzwi i zabrał się za wniesienie lodówki i pralki ze strażakami. Tomek też zaangażował się do pracy. Pani Magda łapała się za głowę, widząc ilość wniesionych kartonów. Kiedy dotarli do paczki z książkami Pani Magda od razu wszystkie zagarnęła, również zaopiekowała się wszystkimi ręcznikami. Pan Henryk powiedział do żony: “widzisz, jak się martwiłaś, że tyle ręczników się zniszczyło, to teraz już masz”. Tomek zachwycał się długopisami oraz ładowarką. Marek cieszył się, że będzie miał co czytać, …..,,ale zaraz chciałbym z kimś zagrać w nową grę….”
Co chce przekazać Wam wolontariusz:
“Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to,kim jest i nie przez to,co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Kiedy działa Szlachetna Paczka to czas oczekiwania na rodzinne święta, które powinny być radosne. Dzięki temu projektowi jest to możliwe. Miło jest być DARCZYŃCĄ. To Wy wnosicie do rodziny radość i uśmiech, a ja cieszę się, że mogę to oglądać i przeżywać wraz z bohaterami. Wasze dary, to nie pomoc z tego co zbywa, ale dar wrażliwości. Cieszę się, że mogłam współpracować z tak kreatywnym, otwartym i hojnym darczyńcą. Dziękuję i nisko pochylam głowę, to dzięki Wam ja również już dziś poczułam magię świąt. Ja jestem dumna, że dane mi było z Państwem współpracować.  Życzę sobie, aby było nam dane współpracować w kolejnej edycji Szlachetnej Paczki.         Z okazji zbliżających się świąt życzę wszystkim, którzy tworzyli tą paczkę smakołyków na wigilijnym stole, wspaniałej rodzinnej atmosfery, świąt wypełnionych tradycyjnymi polskimi kolędami.
Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
Chcemy podziękować darczyńcom za WIELKIE serce. Prezenty, które otrzymaliśmy to dla nas szansa na lepsze jutro. Zapewniamy państwa, że dzieląc się opłatkiem przy wigilijnym stole na pewno pomyślimy o naszych DARCZYŃCACH, bo to Wy przyczyniliście się do tego, że te święta będą radosne.

W IMIENIU WOLONTARIUSZA I OBDAROWANEJ RODZINY DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM LUDZIOM DOBREJ WOLI!

Szkolny koordynator Aniela Buchta.