XX Jubileuszowy Konkurs Gwary Śląskiej

Godali, łosprawiali, padali i śpiywali. Jak się scenicznie “radzi” w ślonskij godce udowodniła blisko 40 uczestników jubileuszowego, XX Międzyszkolnego Konkursu Gwary Śląskiej „Po naszymu pogodomy…pośpiywomy…” zorganizowanego w repeckim Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 wczoraj. Wszyscy uczniowie w kolorowych strojach na tle śląskiej kuchni odgrywali scenki, śpiewali śląskie piosenki i wygłaszali monologi. Jury, po długich obradach, podkreślając wysoki poziom występujących artystów, przyznało nagrody w kilku kategoriach:
1. Kategoria „scenka” – I miejsce zdobyły: Roksana Plaminiak, Natalia Rybak, Jagoda Tymofiewicz i Bartosz Wujek ucz. SP nr 5 w Tarnowskich Górach,
2. Kategoria „monolog” – I miejsce zdobyła Anastazja Hamerska ucz. SP nr 3 w Tarnowskich Górach,
3. Kategoria „o Śląsku” – I miejsce zajęła Zofia Bąk ucz. SP nr 8 w Tarnowskich Górach,
4. Kategoria „po śląsku – I miejsce zdobyła Dominika Jeziorska ucz. SP nr 10 w Tarnowskich Górach.

Wyróżnienie Rady Dzielnicy Repty Śląskie otrzymały: Daria Ptok, Julia Piętka i Oliwia Chojka, ucz. Specjalnego OSZW.

Grand Prix imprezy zdobył fenomenalny Tomasz Szeliga, ucz. SP 11
w Tarnowskich Górach, który swoim wystąpieniem porwał publiczność.

Fest wszystkim winszujymy!:)