Moduł II – BĄDŹ DOBRY DLA ZWIERZĄT

Czytając “PIĘCIOPSIACZKI” Wandy Chotomskiej, książkę pełną humoru i miłości do zwierząt, poznaliśmy losy pięciu szczeniaczków. Dużo radości i satysfakcji dało uczniom samodzielne czytanie lektury. Rozmawialiśmy o obowiązkach związanych z opieką nad zwierzętami. Uczniowie opowiedzieli o swoich pupilkach. Rozwiązaliśmy karty pracy w lekturniku.

Uczniowie przygotowali pudełka, do których włożyli przedmioty kojarzące się z omawianym tekstem. Prezentowali zbiory swoim kolegom, którzy mieli okazję do odgadywania skojarzeń 🙂

Rozmawialiśmy również o możliwościach dobroczynnego działania na rzecz innych zwierząt.

Wykonaliśmy zawieszki z pokarmem dla ptaków, które rozwiesiliśmy na drzewkach obok boiska.

Kiedy przyjdzie wiosna planujemy przygotować domki dla owadów i usytuujcie je na terenie wokół szkoły. Chcemy umieścić rój murarek, by te urocze pracowite pszczółki mogły zapylać okoliczne kwiaty. Planujemy również stworzyć dla nich poidełka, aby od wczesnej wiosny miały gdzie się napoić.