Moduł I – BĄDŹ DOBRY DLA LUDZI

Klasa IIb zrealizowała pierwszy moduł w projekcie CZYTAM Z KLASĄ – LEKTURKI SPOD CHMURKI.

W ramach pierwszego modułu projektu, koncentrowaliśmy się wokół DOBROCZYNNOŚCI WOBEC INNYCH LUDZI. Przeczytaliśmy książkę “Wścibscy” Doroty Gellner. Zaczęliśmy od omawiania wierszy i opracowania lekturników. Wykonaliśmy makiety, które przedstawiały, wybrane przez młodych czytelników, scenki z książki.

Trzecim zadaniem obowiązkowym było sfotografowanie scenek oddających perypetie wścibskich 🙂 Zapraszamy do obejrzenia, jak w naszych oczach wyglądały sceny opowiadań.

Zorganizowaliśmy w klasie akcję “Anioły”. Polegała na rozlosowaniu wśród uczniów karteczek, z imionami dzieci. Każdy uczeń stał się “Aniołem” swojej koleżanki czy kolegi. W ciągu jednego tygodnia każdy “Anioł” starał się zadbać o swojego przyjaciela – podrzucić drobiazg, czy zrobić miły gest.