Akademia Młodych Talentów

W poniedziałek 11. czerwca w sali teatralnej TCK odbył się gala finałowa projektu “Akademia Młodych Talentów” organizowana przez ZSP nr 3. W konkursie brały udział dzieci z przedszkoli oraz klas I – III powiatu tarnogórskiego. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry, Tarnogórskie Centrum Kultury, wydawnictwo Mac Edukacja oraz firma Madej&Wróbel.
Młodzi artyści zaprezentowali swoje pasje: śpiew, taniec, grę na instrumentach oraz aktorstwo. Pierwsze miejsce eqzekwo zdobyli: Natalia z P26, która swoim tańcem podbiła serca jurorów, oraz Trio Smyczkowe z P17. Dzieci szkolne natomiast zachwyciły talentem plastycznym, który być może zaowocuje w przyszłości wystawami w światowych galeriach.
Niespodzianką dla dzieci był występ Pana Marka “Makarona” Motyki, który swoją grą na gitarze oraz śpiewem zachwycił wszystkich obecnych.