Z życia klasy

Wigilia

{gallery count=2}2016_2017/33{/gallery}

“Zdrowi jak ryby”

To tytuł projektu eTwinning w którym brała udział klasa 3B. W projekcie brały udział również szkoły z całej Polski:
•    klasa 2a Szkoła Podstawowa im. F. Chopina, Skórzewo
•    klasa 1J, Szkoła Podstawowa Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II, Warszawa
•    klasa 3JB, Szkoła Podstawowa, Książ Wielkopolski
•    klasa 3d, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Krobia
•    klasa 2a, Szkoła Podstawowa nr 1, Kartuzy
Podczas jednego z tygodni listopada uczniowie utrwalili sobie zasady zdrowego odżywiania oraz jak ważny jest ruch dla naszego zdrowia. Każdy uczeń opisał i omówił  trzy ulubione zabawy z dzieciństwa jego rodziców, w które mogli poznać i bawić się podczas lekcji wf-u. Uczniowie spotkali się również z panią higienistką, aby wspólnie omówić piramidę zdrowego odżywiania. Ponadto każdy uczeń dostał obrazek rybki i kolorował każdą z łusek według ustalonej zasady:
•    czerwony – zjadłem warzywo,
•    żółty – zjadłem owoc,
•    zielony – wykonałem ćwiczenia.
Podsumowaniem projektu było nagranie prezentacji  klasy oraz teledysku do piosenki
“Olimpiada w Jarzynowie”. Uczniowie byli zachwyceni tematyką projektu oraz pracowali z wielkim zaangażowaniem i radością.

{gallery count=2}2016_2017/16{/gallery}

djembed

W dniach 12-13.06 odwiedziliśmy Jurę Krakowsko- Częstochowską. W pierwszym dniu odwiedziliśmy rezerwat przyrody “Góra Zborów”, a wieczorem zjedliśmy pyszną kiełbaskę przy ognisku. Drugiego dnia pojechaliśmy do Mirowa, skąd poszliśmy na spacer do Bobolic, aby tam zwiedzić Zamek Królewski. Na szczęście nie spotkaliśmy Białej Damy, ale wyposażyliśmy się w akcesoria każdego odważnego rycerza. Zapraszamy do galerii zdjęć.

{gallery count=2}2016_2017/65{/gallery}