Akcja “Zima w mieście”

Jak co roku, dzieci z naszej szkoły miały okazję spędzić pierwszy tydzień ferii zimowych na wspólnej zabawie! Zwiedziły  przepiękny pałac w Koszęcinie, będący siedzibą Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Usłyszały ciekawą historię pałacu i założycieli zespołu. Poznały elementy śląskiego stroju. Obejrzały ciekawe występy zespołu. Nauczyły się podstawowych kroków do Krakowiaka i Trojaka.

Odwiedziły Park Wodny, gdzie miały zorganizowane zajęcia z instruktorem nauki pływania oraz czas na swobodne zabawy w basenach z licznymi atrakcjami. Odwiedziły również Tarnogórskie Centrum Kultury, gdzie w Kinie Olbrzym wzięły udział w seansie filmowym “Chłopiec z chmur”.

Skorzystały z bogatej oferty zajęć w szkole. Obchodziły DZIEŃ KOTA, brały udział w akcji edukacyjnej WIRUSOOCHRONA i tworzyły wspaniałe prace plastyczne. Mogły też wykonać doświadczenia chemiczne. Niezwykła była zabawa MAM TALENT.

Dzieci odwiedziły także Manufakturę Słodyczy Hokus Pokus w Żarkach, gdzie mogły obserwować proces produkcji lizaków i cukierków oraz wziąć w nim udział.
W trakcie warsztatów, każde dziecko własnoręcznie przygotowało lizaka, doskonale się przy tym bawiąc. W Restauracji Przystań w Leśniowie odbyły się warsztaty wytwarzania pizzy. Samodzielnie wykonane pizze – smakowały najlepiej : ). Zwieńczeniem półkolonii zimowych, było wręczenie drobnych upominków oraz pamiątkowych dyplomów.

Zapraszamy do fotorelacji 🙂