Powiatowy Przegląd Filmów Ekologicznych – konkursy z biologii

Witam serdecznie,

chciałabym zaprosić wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursach towarzyszących XVII Powiatowemu Przeglądowi Filmów Ekologicznych pod nazwę “Las przyjacielem człowieka. Człowiek przyjacielem lasu”, który organizuję wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej w Tworogu.

MATERIAŁY DODATKOWE

Wraz z innymi nauczycielami przygotowałam dla Was kilka filmów i prezentacji związanych z tematyką Przeglądu. Zapraszam do ich obejrzenia.

https://liblink.pl/R9VfwFZEly

https://liblink.pl/JXOiy7LGLy

https://liblink.pl/bcNwBMiPjG

https://liblink.pl/OdRyePPZjM

KONKURSY

1.Konkurs na pracę plastyczną “W sercu lasu”, technika dowolna, format A4, praca indywidualna.

2. Konkurs na wykonanie domku/hotelu dla pszczół, w którym będą one mogły znaleźć bezpieczne miejsce. Domki należy wykonać z różnego rodzaju materiałów naturalnych jak np.: trzcina, siano, pałki wodne, suche kwiatostany, szyszki, patyki, pieńki, kora, mech, glina, gruba tektura. Można również wykorzystać surowce wtórne (papierowe, plastikowe) pochodzące np. z opakowań.

3. Konkurs na wiersz poświęcony tematyce lasu, ochronie przyrody leśnej, maksymalnie jedna strona A4, wydruk komputerowy.

REGULAMIN

  1. Zdjęcia prac konkursowych należy przesłać do 29 maja 2020 r. na mojego maila izakowal322@gmail.com lub maila SP Tworóg szkolatworog@wp.pl
  2. Pracę fotografujemy w sposób umożliwiający jej ocenę. Biorąc udział w konkursie nr 2 związanym z wykonaniem domku dla pszczół należy przesłać 3 zdjęcia (1 i 2 zdjęcie w trakcie tworzenia domku, 3 zdjęcie – gotowy domek).
  3. Autorzy podpisują prace imieniem i nazwiskiem, informacją, do której klasy uczęszczają oraz nazwą szkoły.
  4. Wręczenie nagród oraz dyplomów nastąpi po zakończeniu epidemii i powrocie do szkoły. Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Tworogu do 10 czerwca 2020 r.

W załączniku udostępniam zgodę na przetwarzanie danych, którą muszą podpisać wasi rodzice/opiekunowie. Tą zgodą również fotografujecie. Jeśli będziecie mieli jakieś pytania to piszcie do mnie na maila lub na vulcanie.

serdecznie pozdrawiam,
Iza Kowal