Archiwum-2021-2022Sport

Zajęcia wf w terenie.

Nie siedź w domu, gdy za oknem budzi się wiosna! Wyjdź, przejdź się, pospaceruj. Po prostu maszeruj przed siebie, a po drodze znajdziesz wytrzymałość, silne nogi i zgubisz zbędne kalorie.

Maszerowanie jest świetną formą budowania kondycji aerobowej, dbania o drowie układu krążeniowo-oddechowego czy łagodzenia objawów stresu. Poprawa funkcjonowania układu krążenia skutkuje obniżeniem ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Umiarkowana aktywność pomaga też zapobiegać cukrzycy, wzmacniać mięśnie i stawy, zwiększać odporność i poprawiać samopoczucie. Marsz przy tym nie obciąża stawów (więc sprawdza się u osób z nadwagą oraz po kontuzjach) oraz jest łatwo dostępną formą ruchu – nie wymaga ani specjalnej przestrzeni, ani sprzętu czy nawet stroju. Chodzić można wszędzie, w każdej wolnej chwili i nie trzeba nawet mieć do tego specjalnych butów. To wszystko sprawia, że każdy z nas może w prosty sposób zmodyfikować swoje spacery, aby potraktować chodzenie jako trening.

Wraz z nadejściem wiosny uczniowie klasy 6 w ramach zajęć z wychowania fizycznego odbyli aktywny marsz ścieżkami Rezerwatu „Segiet” oraz na Hałdę Popłuczkową.