Zdrowo jem, więcej wiem

Honorowy patronat Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy

Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.
Etap jesienno-zimowy, w który włączyli się uczniowie klasy 2 wraz z wychowawcą i nauczycielem język angielskiego, poświęcony był zasadom zdrowego żywienia oraz ograniczeniu cukru w diecie uczniów. Uczniowie poznali również związek pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz zostali uświadomieni o roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.
Staraliśmy się również kształcić rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.
W ramach projektu zrealizowaliśmy następujące zadania konkursowe:
⦁ Lekcję: co należy jeść, aby być zdrowym?
⦁ Konkurs: plakat „Dbam o zdrowie”
⦁ Lekcję: w białej krainie – ostrożnie z cukrem i solą
⦁ Konkurs: najlepszy rysunek zdrowych słodyczy
⦁ Forum zdrowia dla rodziców: jak skutecznie zmienić złe nawyki żywieniowe?
⦁ Promocję: Dzielimy się wiedzą!