Ew_lekcja10

Piątek 27.03.

Witaj! Znowu piątek… Na dziś, jak już porobimy zadania – trochę rozrywek przewidziałam 🙂 żeby nagrodzić Twoją pracę.

1.

Poproś rodziców, by przeczytali Ci wiersze, lub czytaj sam jeśli potrafisz:

Choć się odgryza jeszcze zima,

Mróz przebiśniegu nie powstrzyma.

Kiedy na niebie słońce błyśnie,

Przez śnieg przebija się przebiśnieg.

Kwitnie górska łąka, choć śnieg jeszcze prószy.

Te liliowe kwiaty – to właśnie krokusy.

Wiosna nad Tatrami robi hokus-pokus

I oto spod śniegu wychyla się krokus.

Zerknij do podręcznika. Str.37. Oba kwiaty są delikatne. Jednak przebiśnieg sprawia wrażenie baaardzo kruchego. Tobie, który bardziej się podoba?

2.

Zobacz, jak pięknie wygląda wiosna w Tatrach. Następnie zapiszcie w zeszycie fragment wiersza. (Włodzimierz Ścisłowski)

IMG_20200326_114401.jpg

3.

Otwórz podręcznik na stronie 38. Policz kwiaty na rabatkach. Wskaż kolejno od najmniej do najbardziej licznej rabatki. W zeszycie do matematyki rozwiąż przykłady na dodawanie i odejmowanie.  Ze strony 38. Pracuj samodzielnie. Pamiętaj, że każdy przykład piszesz pod poprzednim. Jedna linijka odstępu.

4.

Rozwiąż wszystkie zadania z zeszytu ćwiczeń ze strony 28. W zadaniu 1  łatwiej poradzisz sobie, jeśli zaczniesz od przykładu 10+3… a następnie zrobisz 10-2… Reszta sama się ułoży.

5.

UWAGA PLASTYKA 🙂

Przy pomocy dostępnych w domu materiałów (wata, waciki kosmetyczne, papier toaletowy – jeśli mama pozwoli, chusteczki higieniczne) stwórz obrazek przedstawiający wazon (możesz narysować lub wyciąć z papieru) z wiosennymi pąkami bazi.

https://pin.it/1RvUzng

Poproś,  by rodzice sfotografowali Twoje dzieło i posłali na adres klasa1bzsp3tg@gmail.com. Podpisany wg ustaleń: imię, pierwsza litera nazwiska z dopiskiem BAZIE.

6.

A TERAZ MAM NADZIEJĘ –NAJLEPSZE –  WF!!! Tylko nie roznosić mieszkania. Na początek rozgrzewka.

Po 10 pajacyków, podskoków na lewej i na prawej nodze. Zróbcie 10 skłonów. A teraz Syrenka. Ulubiona od Kuby! Pamiętamy? ( leżenie na brzuchu, podpieramy się rękami,  zginamy nogi tak, by dotknąć głowy) Minutka motylków (siedzenie na podłodze, kolana zgięte jak przy siedzeniu po turecku z tą różnicą, że stopy łączymy, staramy się dociągnąć kolanami do podłogi)

Weźcie wiaderko/ miskę. Postawcie w odległości trzech dużych kroków. Spróbujcie rzucić do środka piłeczką/ miśkiem/skarpetami… czymś bezpiecznym 😉 Pobawcie się w rzuty do celu. Jeśli masz duży kłopot, zmniejsz odległość. Jeśli zbyt łatwo Ci wychodzi możesz oddalić się od celu .

7.

Zadanie domowe – domowniczek strona 13.

Powodzenia 1b. Do boju!
UDANEGO WEEKENDU! SIEDŹCIE W DOMU! WYPOCZYWAJCIE!