EW_lekcja 7

Wtorek, 24.03

Witajcie! Mam nadzieję, że jesteście wyspani i chętni do pracy. Do dzieła! Zapraszam. Proponuję, jeśli organizacja dnia na to pozwoli, by ostatnie zadanie zrobić po południu. Po odpoczynku. Praca plastyczna z zadania 5 jest dla chętnych. Myślę, że wartą ją zrobić. W wolnej chwili. Przyda się do zabawy.

1.

Otwórz podręcznik na stronie 31. Dziś ćwiczymy dwuznak CZ. Poznaliśmy już ch i sz. Pamiętacie? Dwuznak, to głoska, którą zapisujemy dwoma literami. Spróbuj przeczytać wierszyk oraz wyrazy na stronie 31. Przyjrzyj się zdrobnieniom. Zdrobnienie to takie przekształcenie wyrazu, by oznaczał rzecz mniejszą od nazywanej. Przeczytaj wyrazy (przy obrazku ze smokiem) i ich zdrobnienia. Następnie  spróbuj sam utworzyć zdrobnienia.

2.

Rozwiąż zadania w ćwiczeniach na stronie 23.  Naklejki znajdziesz na środku książki.

3.

Uważnie zobacz film.

Przyjrzyj się zegarom w podręczniku str.32

4.

Obejrzyj film.

Rozwiąż ustnie 1 i 2  zadanie w podręczniku na stronie 33. Wykorzystaj wskazówkowy zegar, który macie w domu. Tylko nie ściągaj go ze ściany ;)…

5.

Praca dla chętnych

6.

Poćwicz pisanie  w  kaligrafii, strona 40. Pisz powoli. Starannie. Możesz starać się przeczytać słowo, zasłaniać sobie i napisać z pamięci. Kto chętny? Jeśli uda Ci się pisać taką metodą narysuj oko na górze kartki.