Klasa3b_2017_2018

Drugi semestr klasy 3 zaczęliśmy wyjątkowo z p. Anią, z którą spędziliśmy razem prawie 3 miesiące. Nie była to dla nas jednak jedyna zmiana. Na pokładzie 3b zjawiła się jeszcze nowa uczennica – Otylka, która szybko się u nas zadomowiła. Uczyliśmy się pilnie, ponieważ przygotowywaliśmy się do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Trzecioklasisty.
Człowiek nie żyje jednak samą nauką, dlatego chętnie też braliśmy udział w różnych akcjach oraz przedsięwzięciach:
1.    Pojechaliśmy na wycieczkę do TCK na przedstawienie “Przygody Baltazara”.
2.    Spotkaliśmy się z p. Dariuszem Kołodziejczykiem – mistrzem w podbijaniu piłki.
3.    Braliśmy udział w akcji “Hajcujemy nie trujemy”.
4.    Obchodziliśmy wspólnie Dzień Kobiet.
5.    Mieliśmy zajęcia z robotyki i programowania.
6.    Spotkaliśmy się z leśnikiem.
7.    Przywitaliśmy wiosnę u naszych kochanych Strażaków.
8.    Oglądaliśmy razem Przedstawienie wielkopostne.
9.    Byliśmy z wizytą u naszych seniorów – razem kolorowaliśmy wielkanocne obrazki.
10.    Poszliśmy na pocztę i wysłaliśmy listy do naszych najbliższych.
11.    Braliśmy udział w obchodach Światowego Dnia Autyzmu
12.    Prezentowaliśmy piękne nakrycia głowy na Szkolnym Dniu Kapelusza.
13.    Rozwiązaliśmy Ogólnopolski Sprawdzian Trzecioklasisty.
Teraz czekamy na kolejny ważny moment w naszym klasowym życiu, a mianowicie- na powrót p. Anieli oraz na naszą Pierwszą Komunię.
Pozdrawiamy!
Uczennice i Uczniowie 3b
{gallery count=2}2017_2018/54{/gallery}

Klasa IIIb liczy 22 uczniów – 8 dziewczynek i 14 chłopców.  Razem tworzą wesoły i zgrany zespół. Wspólnie uczą się, bawią i rozrabiają.
1 września 2017r.do klasy dołączył nowy uczeń Szymon Pastuszczyn, który okazał się dobrym uczniem i fajnym kolegą.
Dzieci są kreatywne, chętne do pracy i często włączają się w zaproponowane działania typu konkursy szkolne i międzyszkolne, imprezy klasowe, pomoc potrzebującym.
Są wśród nich ścisłe umysły, ale też artystyczne dusze.
    Na zajęciach uczniowie systematycznie rozwijają swoje umiejętności i zdolności, pracują chętnie, co sprawiło, że poczynili duże postępy w nauce.
W klasie trzeciej zmagają się z tabliczką mnożenia, dodawaniem i odejmowaniem liczb dwucyfrowych, gramatyką i ortografią. Poznają tajniki mapy, Układu Słonecznego i tajemnice roślin i zwierząt. Chętnie czytają lektury. Świetnie bawią się na placu zabaw, a na boisku króluje piłka nożna.
W I półroczu uczniowie brali udział w wielu imprezach klasowych i szkolnych:
    ⁃    Dzień Chłopca
    ⁃    Mikołajki i warsztaty piernikowe
    ⁃    Warsztaty- zabawy z balonami
    ⁃    Zajęcia integracyjne z pedagogiem szkolnym
    ⁃    Konkurs klasowy – Bąbkowa Rodzinka
    ⁃    Śniadanie daje moc – ogólnopolska akcja dot. zdrowego żywienia
    ⁃    Zawody sportowe o Puchar Burmistrza
    ⁃    Konkursie gwary śląskiej
    ⁃    Jasełka i wspólne kolędowanie
    ⁃    Dzień Babi i Dziadka- spotkanie z dziadkami, przedstawienie i poczęstunek
    ⁃    Akcja charytatywna ,, Czerwone noski- Clowm w szpitalu”.
    ⁃    Akcja charytatywna na rzecz fundacji – ,,Księżniczki i rycerze”
    ⁃    Zbiórka nakrętek ( I miejsce w szkole)
    ⁃    Spotkanie z podróżnikiem
    ⁃    Konkursy i kampanie szkolne: kartka dla rodaka, maska karnawałowa, dzień koszuli, dzień spódnicy, dzień postaci z bajek, dzień pluszowego misia, dzień śpiocha.
    ⁃    Wyjścia: do lasu, na skrzyżowanie, na pomnik powstańców śląskich i zapalenie znicza.
Uczniowie reprezentowali naszą placówkę i razam z uczniami z innych szkół poznali smak rywalizacji w międzyszkolnych konkursach:
    ⁃    gwary śląskiej, Po naszymu-pogodomy, pospiywomy…” – I miejsce, nagroda specjalna jury – Jacek Kodrębski
    ⁃    plastycznym ,,Zebry, kaski, odblaski”– II miejsce w kat. wiekowej I-IV – Patryk Krzemiński
    ⁃    plastycznym ,,Zebry, kaski, odblaski” – wyróżnienie w kat. wiekowej I-IV – Milena Mrozek
    ⁃    plastycznym ,,Zebry, kaski, odblaski” – udział, Borszcz Patryk
    ⁃    matematycznym – udział, Filip Zdebik
    ⁃    wiedzy ogólnej ,,Tarnogórscy Nobliści” –  udział,  Marta Kamińska
    ⁃    plastycznym ,, Tarnogórski Rynek” – wyróżnienie Hanna Gołczyk.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomagali w organizacji imprez klasowych i szkolnych.
Po pracowitym półroczu wszystkie dzieci zawołały ,, Niech żyją ferie!!!”, wiadomo przecież, że…..,, Zima lubi dzieci najbardziej na świecie!!!”…..

djembed