Klasa1a_2017_2018

Integracyjna wycieczka uczniów klasy Ia do Przybynowa
Uczniowie klasy Ia wraz z wychowawczynią udali się 11 czerwca 2018 r. na całodniowa wycieczkę integracyjną do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Skałką” w Przybynowie. Do wspólnego relaksu w pięknej scenerii Jury Krakowsko – Częstochowskiej uczniowie zaprosili najbliższych członków swoich rodzin.
Program wycieczki był bardzo urozmaicony i niezwykle atrakcyjny.
Po przyjeździe na miejsce na dzieci i ich gości czekał poczęstunek. Najmłodsi uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Skąd się bierze mleko?”. Dzieci poznały wielką magię natury  i „przeżyły maślaną” przygodę, w czasie której poznały narzędzia i technikę wyrobu masła. Zwieńczeniem mlecznej przygody była degustacja krowiego mleka i produktów mlecznych, w tym własnoręcznie zrobionego masła. Atrakcją wycieczki była wizyta w „Zwierzyńcu pod Skałką”. Dzieci i goście zwiedzili również Skansen Wsi Jurajskiej.
Wszyscy uczestnicy wycieczki  udali  się na przejażdżkę kolejką „Jurajski Express”, podczas której można było podziwiać piękne jurajskie krajobrazy.
Na wycieczce był też czas na pokrzepienie ciała. Wszyscy uczestnicy skorzystali z posiłku, jakim były pyszne kiełbaski z grilla i swojskie przysmaki. Dla dzieci na osłodę gospodarze przygotowali słodką watę cukrową.
Na zakończenie wizyty w gospodarstwie „Pod Skałką” przyszła pora na szaleństwa w parku „Kraina Marzeń Dzieci”, gdzie na dzieci czekały dmuchane zamki, trampoliny, tyrolka i  boisko do gry w piłkę nożną.
 {gallery count=2}2017_2018/63{/gallery}

16 maja dzieci wspólnie z leśnikiem odbyły spacer po pobliskim lesie – szlakiem Segiet i wspólnie obserwowali przyrodę. Przechadzaliśmy się po lesie obserwując naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze (liście, mrowisko, korę drzew, rośliny i owady). Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych odgłosów i mnóstwo ciekawostek, którymi dzielil się z nami P. Wiktor.

Cele wycieczki bylo propagowanie proekologicznych zachowań wśród uczniów;
·   kształtowanie właściwego, opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt;
·  odkrywanie piękna w przyrodzie;
·   usystematyzowanie wiedzy na temat ekosystemu jakim jest las;
·  wzbogacenie wiedzy dzieci na temat otaczającej nas przyrody;

9 maja uczniowie kl Ia wybrali się na wycieczkę edukacyjno-rekreacyjną do OSP w Niezdarze. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez strażaków OSP. Strażacy przeprowadzili dla uczniów krótki kurs pierwszej pomocy z użyciem specjalistycznego sprzętu ratowniczego. Odegrali scenkę instruktażową dla lepszego zapamiętania procedur udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mogli oglądać sprzęt gaśniczy oraz poznać ich fachową nazwę i przeznaczenie. Byli świadkami wytwarzania piany gaśniczej. Największą frajdę sprawiły ćwiczenia zręczności. Mieli okazję spróbować swoich sił w trafieniu wodą do celu. Po wyczerpujących warsztatach dzieci wspólnie ze strażakami piekły kiełbaski na grillu. Okazało się również, że strażacy mają ukryte talenty. Dzieci poznały kilka sztuczek magicznych. Na samym końcu warsztatów dzieci mogły skorzystać z placu zabaw, gdzie szaleństw nie było końca. Na ochłodę były lody. Serdecznie dziękujemy za wspaniale przygotowane warsztaty, poczęstunek i mamy nadzieję że do zobaczenia.
{gallery count=2}2017_2018/59{/gallery}

W dniu 13 lutego 2018r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Na balu świetnie bawili się uczniowie klas I – III. W tym dniu sala gimnastyczna roiła się od diabełków, karateków, Muszkieterów, aniołków i księżniczek. Świetną zabawę zapewnił Nam Wodzirej balu. Przygotował dla dzieci mnóstwo atrakcyjnych zabaw i niespodzianek. Nie zabrakło również „makareny” i „kaczuszek”, przy których wszyscy dobrze się bawili. Podsumowaniem balu było małe co nieco.
{gallery count=2}2017_2018/55{/gallery}

14 marca uczniowie kl Ia odbyli edukacyjne spotkanie z leśnikiem z Nadleśnictwa Świerklaniec. Podczas zajęć pan Wiktor opowiadał dzieciom o pierwszych oznakach wiosny, jakie można zaobserwować w przyrodzie.
{gallery count=2}2017_2018/56{/gallery}

27 marca 2018r uczniowie klasy Ia i II z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zawitali do Teatru Dormana, gdzie czekał na nas zamaskowany el Zorro i przygoda ostra jak jego szpada! Wycieczka do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na spektakl teatralny pt. „Zorro” autora D. Czajkowski w reżyserii A. Klucznika. Ah, cóż, to była za sztuka: „Przenieśliśmy się do rozpalonego słońcem Meksyku, gdzie dręczona przez okrutnego Gubernatora ludności wypatruje bohatera. Wraz z Don Diego di Ahuilera zwanym El Zorro przeżyliśmy najgorętszą przygodę sezonu! Walka o dobro, by wśród tętentu kopyt, świstów szpad i zalotnych szeptów kobiet ocalić Nuevo Leon. Pełnowymiarowa obsada, popisy fechtunku, kostiumy i scenografia inspirowane meksykańską sztuką składają się na doskonały spektalk.”
{gallery count=2}2017_2018/57{/gallery}

Dzień spódnicy