Międzynarodowy projekt szóstoklasistów

We wrześniu grupa 20 uczniów z klasy 6 przystąpiła do międzynarodowego projektu eTwinning. Projekt polega na wymianie listów z rówieśnikami z Włoch i ma na celu rozwijanie kompetencji językowych, nawiązywanie międzynarodowych przyjaźni oraz poznanie kultury i tradycji innych krajów. Korespondencja prowadzona jest w języku angielskim, co niewątpliwie stanowi nie lada wyzwanie.
    W pierwszych listach uczniowie opisywali siebie, swoje rodziny, pasje i zainteresowania. Dzięki temu mogli przełamać lody i nieco bliżej się poznać. W grudniu młodzież wymieni się tradycyjnymi kartkami świątecznymi, a w kolejnych listach opisze bożonarodzeniowe zwyczaje charakterystyczne dla krajów i regionów, w których mieszkają. Dodatkowym wyzwaniem będzie stworzenie kilku przepisów na świąteczne smakołyki.
    Uczniowie z zaangażowaniem realizują powierzone im zadania, a nad całością czuwa nauczycielka języka angielskiego p. Marzena Oziemkiewicz.