WITAJCIE!

Och, nadszedł cudny czas niespodzianek i prezentów!

Za oknami zima! A do klasy II b przybył Mikołaj, i był to ŚWIĘTY MIKOŁAJ! Trochę dzieci bały się, czy któreś z nich nie dostanie rózgi! Okazało się, że nasz gość przyniósł tylko prezenty, rózgi nie było. Pewnie dzieci były grzeczne.
    Po wizycie Mikołaja na wszystkich uczniów czekała kolejna niespodzianka. Były to warsztaty plastyczne, na których dzieci dowiedziały się jak powstają kolorowe bombki na choinkę i  malowały własne bombki. Powstały prawdziwe dzieła, jedyne i niepowtarzalne. To była wspaniała zabawa! Warsztaty zostały zorganizowane przez Radę Rodziców. To dobry pomysł ! W imieniu uczniów dziękuję rodzicom za tak miłą niespodziankę!        Dzieci w klasie ciągle rozmawiają o prezentach. Zastanawiają się, co przyniesie Dzieciątko?
Ale myślą nie tylko o sobie! Pomagają potrzebującym bardzo aktywnie! Już od roku zbierają plastikowe nakrętki, które przekazują chorym dzieciom. Wraz z rodzicami włączyli się w akcję ,,Szlachetna Paczka”. To bardzo ważne, aby być wrażliwym na potrzeby drugiego człowieka…….bo jeśli  komuś pomagamy, to otrzymujemy dużo więcej!!!

Z zimowym pozdrowieniem

{gallery count=2}2016_2017/27{/gallery}

WITAJCIE!
    25 listopada w piątek w szkole dzieci świętowały Dzień Pluszowego Misia.  Mały, duży, bury czy kolorowy…….. Każdy posiada lub posiadał własnego ulubionego pluszowego misia. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku!                             Tego dnia dzieci z II b przyniosły swoje ukochane misie do szkoły. Wszystkie śliczne. Miśki zwiedziły szkołę i towarzyszyły dzieciom nawet na przerwach. Oj, oj, straszny tam panuje hałas!Proszę więc wszystkie dzieci, aby zadbały o to, żeby na przerwach było nieco ciszej! Dzieci chętnie  opowiadały o swoich misiach. Dowiedziałem się, że niektóre z nich towarzyszą im od urodzenia! To miłe mieć misia- przyjaciela!
A MOŻE KTOŚ WYMYŚLI DZIEŃ SKRZATA?

Pozdrawiam Was Wasz skrzat Reptuś.
{gallery count=2}2016_2017/26{/gallery}

WITAJCIE!
    Mam dla Was wspaniałą wiadomość. Adaś, który uległ wypadkowi w czasie wakacji,  wraca do domu  po kilku miesiącach pobytu w szpitalu. Pod koniec listopada wróci też do szkoły i do klasy II b.
    Koledzy i koleżanki z klasy cieszą się bardzo. Wraz z panią pedagog i wychowawczynią przygotowali na powitanie specjalną grę oraz krótki film.
Życzę Adasiowi zdrowia!

{gallery count=2}2016_2017/25{/gallery}

WITAJCIE!
    To ja – Skrzat Reptuś. Postanowiłem napisać o sobie kilka słów. Mieszkam w waszej szkole od bardzo wielu lat I pamiętam jak Wasi rodzice chodzili do tej szkoły.  Bardzo kocham dzieci i lubię im pomagać. Zamieszkałem w klasie na I piętrze. Teraz uczą się tam dzieci z II b. Często podsłuchuję, co tam się dzieje. Razem z dziećmi uczę się nowych rzeczy. Najbardziej lubię jak pani wychowawczyni czyta dzieciom książki. Ostatnio pani czytała o przygodach Koziołka Matołka. Koziołek miał wiele przygód więc śmiałem się razem z dziećmi, a potem podglądałem jak dzieci rysowały portret Matołka. Może ktoś narysuje mój portret? (taki wymyślony). Lubię też śpiewać razem z dziećmi. Cichutko sobie pośpiewuję i skaczę, ale muszę uważać, aby ktoś mnie nie usłyszał. Pewnie zastanawiacie się gdzie mieszkam….to tajemnica! …. No i jak wyglądam? Zdradzę Wam tajemnicę, zobaczyć mogą mnie tylko dorośli!
     Dzieci w klasie II b, to bardzo wesołe i radosne dzieci. Pilnie uczą się i pomagają sobie.  Są wśród nich też gagatki ale to dobre dzieci. W klasie jest 8 dziewczynek: Milenka, Majka, Julka, Tereska ( Tesia ), Justynka i nierozłączne Paulinka, Marta i Hania. Chłopców jest aż 15: Jaś, Wojtek, Michał, Jacek, Tomek, Igor, Filip, Marcel, Bartek, Adaś, Marek, Milan i trzech Patryków.
    W tym roku szkolnym uczniowie brali udział w wielu imprezach klasowych i szkolnych. Zobaczcie krótki film, który zrobiłem razem z wychowawczynią.
Będę Wam opowiadał, o tym co dzieje się w II b.
Cieszę się, że mogłem Was poznać i, że Wy choć trochę poznacie mnie. Pozdrawiam Was.

djembed