Zielona Pracownia

Dnia 20 listopada odbyło się w naszej szkole uroczyste otwarcie ZIELONEJ  PRACOWNI.  Pracownia została sfinansowana z pieniędzy Urzędu Miejskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w wysokości 37,5 tys.
      W tematykę ekologiczną, istnienia naszej planety, wprowadziło zaproszonych gości klimatyczne i refleksyjne przedstawienie teatru cieni, a następnie wszyscy mogli odbyć warsztaty przyrodnicze.
Nazwa pracowni „Eko – przygodo!” została wymyślona przez dzieci, które wiedziały, że będzie to miejsce ciekawe i inspirujące, gdzie będą mogły aktywnie rozwijać swoje zainteresowania. Do dyspozycji mamy tradycyjne pomoce dydaktyczne w postaci zestawów badawczych oraz  różnych modeli, które można dotknąć i rozłożyć. Również mamy sprzęt nowoczesny czyli tablicę interaktywną, mikroskop z kamerą, wizualizer oraz pełny zestaw do udzielania pierwszej pomocy.