XVI Międzyszkolny Konkurs Gwary Śląskiej

W dniu 15 grudnia 2015r. w ZSP nr 3 w Tarnowskich Górach odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Gwary Śląskiej „ Po naszymu…pogodomy, pośpiywomy”  Konkurs był skierowany do  uczniów klas I-III. Głównym celem tej uroczystości jest integrowanie środowisk szkolnych, kultywowanie śląskich tradycji oraz zainteresowanie młodzieży literaturą regionu i pięknem naszej gwary.  Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem.

{gallery count=2}2015_2016/11{/gallery}

Na początku pani dyrektor Monika Dolnicka- Celary serdecznie wszystkich powitała. W komisji zasiedli- pan Andrzej Miś- prezenter radia Silesia oraz metodyczki, panie- Pelagia Wiczyńska, Marzena Langner oraz przewodnicząca Rady Dzielnicy Justyna Kosmała.
Konkurs od dwóch lat odbywa się w formie Stend Up. Uczniowie z poszczególnych szkół recytowali wiersze, wygłaszali monologi i śpiewali piosenki. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Zaprezentowało się 8 szkół podstawowych.
    Po prezentacjach odbyła się przerwa na poczęstunek dla przybyłych gości, zwiedzanie szkoły oraz podziwianie świątecznego kiermaszu. Wszystko przebiegało w bardzo miłej atmosferze, chociaż uczestnicy w trakcie przerwy byli trochę przejęci oczekiwaniem na werdykt!
    Jury oceniało wykonawców , biorąc pod uwagę: słownictwo gwarowe, grę aktorską, strój oraz ogólne wrażenie artystyczne. Pierwsze miejsce zajęli Lidia Skitek oraz Oskar Włodarczyk z ZSP nr 3 oraz Martyna Jaworska- Horoszkiewicz z SP nr 3. Drugie miejsce zajęła Viktoria Celary z ZSP nr 3, trzecie Katarzyna Brol z SP nr 15 oraz Zuzanna Fronczek z SP nr 3. Wyróżnienie jury przyznało Wojciechowi Zrałek z SP nr 9.
    Głównymi organizatorami tej imprezy od lat są nauczyciele: p. Aniela Buchta, Małgorzata Speer, Anna Bendkowska, Katarzyna Respondek, Anna Cierpka.
    Dyrekcja ZSP nr 3 w Tarnowskich Górach oraz organizatorzy konkursu pragną  serdecznie podziękować wszystkim za pomoc, w szczególności sponsorom, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie.