Spotkanie z miłośnikiem przyrody

We wtorek, 6 października 2015 roku w klasie IIa gościliśmy pana Wojciecha Sutora – miłośnika przyrody. Uczniowie klas młodszych mieli okazję do utrwalenia wiadomości zdobytych na zajęciach. Podczas barwnej prelekcji zapoznali się z urokami lasu, nauczyli się rozróżniać poroże od rogów oraz poznali wiele ciekawostek z życia leśnych zwierząt.

Gość zachęcał do częstego obcowania z przyrodą. Zwrócił także szczególną uwagę na bezpieczne korzystanie z uroków lasu. Dzieci bardzo angażowały się w zajęcia, chętnie odpowiadały na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodki upominek.