Rowerowy Maj

Zachęcamy wszystkich uczniów klas 1-8 do udziału w kampanii.
www.rowerowymaj.eu
Nasza placówka kolejny raz uczestniczy w Kampanii Rowerowy Maj. Jest to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów.
Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Dla rodziców.
Aby dzieci mogły bezpiecznie i w pełni skorzystać z wszystkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw. Z pomocą specjalnie opracowanej dla rodziców checklisty, zadanie to będzie jeszcze łatwiejsze. Najważniejsza jest jednak sama postawa. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy, bo najlepiej jak przykład idzie z góry. W niżej załączonym dokumencie zamieściliśmy praktyczne informacje o tym, jak prawidłowo przygotować swoje dziecko do udziału w kampanii Rowerowy Maj. Zachęcamy do sprawdzenia razem z dzieckiem wszystkich punktów z listy.

Informacje organizacyjne.
 
Kampania trwa od 4 do 31 maja.

 
We wtorek 18.04.2023 r. uczniowie otrzymają ZGODY na udział w kampanii.  Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w kampanii dostarczają podpisane zgody do sekretariatu szkoły do poniedziałku 24.04.2023 r.
Codzienna aktywność uczestników będzie potwierdzana wklejeniem naklejki w książeczce rowerowej ucznia. Uczniowie, którzy w danym dniu będą uczestniczyli w kampanii, zgłaszają się ze swoimi książeczkami rowerowymi po naklejkę do sali nr 5, podczas przerw lekcyjnych o godzinie: 9:35; 10:25 i 11:15.