2021- Rokiem Stanisława Lema.

Rok 2021 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Lema – jednego z najwybitniejszych polskich i europejskich pisarzy, eseistów, futurologów i filozofów XX w., którego książki zostały przetłumaczone na ponad czterdzieści języków. Uczniowie naszej szkoły od września 2021 roku poznawali mistrza science fiction, jego twórczość oraz ciekawostki z życia.

Nasze działania to między innymi:

  • Klasowe Czytanie Lema – czytanie przez uczniów klas siódmych wybranych tekstów autora,
  • gazetka tematyczna,
  • tworzenie plakatów okolicznościowych,
  • wystawa prac plastycznych uczniów klas IV-VI ,,Świat za 100 lat. Inspirowani twórczością S. Lema”,
  • konkurs literacki ,,Bądź jak Lem. Zobacz przyszłość” – opowiadanie nawiązujące do twórczości S. Lema, ukazujące wpływ postępu cywilizacyjnego na jakość codziennego życia człowieka i na podejmowane przez niego wybory.

Laureatami konkursu zostali:

  • w kategorii: Uczniowie klas VII i VIII: Marta Kamińska (kl. VII b) oraz Hanna Gołczyk (kl. VIIb),
  • w kategorii: Dorośli: pan Emil.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, laureatom serdecznie gratulujemy.

Obchody Roku Lema w naszym obiektywie:

Czy wiecie, że Lem uwielbiał słodycze? Kupował je w tajemnicy przed żoną, która pilnowała jego diety. Podobno zgromadził za szafą
w garażu ogromną ilość papierków po słodkościach – odkrytych dopiero po śmierci pisarza.